Rozwoj ciazy 14 tydzien

Pierwsze czasy chce są dla dziecka najważniejsze. Wtedy bowiem kształtują się wszelkie narządy i wielkości życiowe, w dalszych miesiącach stanu odmiennego kobiet dziecko już praktycznie tylko rośnie. Nic zatem dziwnego, że lekarze przestrzegają przyszłe mamy, aby w szczególności w obecnych początkowych etapach swojego stanu błogosławionego dużo o siebie pytały, starały się nie zachorować a nie leczyć silnymi lekami, jakie potrafiły dać trwałe uszkodzenie przyszłego dziecka. Wiadomo jednak, że wyruszanie spośród budynku przez 9 miesięcy jest złe, a śnieg i przeziębienie, szczególnie w momencie przesilenia a także z okazji dużych zmian hormonalnych w organizmie kobiety, jest praktycznie niemożliwy do uniknięcia.

Fresh Fingers

Przede wszystkim, nie należy spotykać w panikę, kiedy zauważymy, że ma nas katar podczas ciąży. Z małym przeziębieniem przyszła mama poradzi sobie bardzo skutecznie sama, nie ma potrzeby interwencji lekarza. Zawsze należy wspominać o tym, że stosowanie leków w pierwszych czterech miesiącach ciąży jest wysoko niewskazane. W takiej formie warto więc zaufać starym, łatwym systemom na przeziębienie naszych babci. Herbata z cytryną, miodem i sokiem malinami oraz syrop z cebuli oraz czosnku (pomimo tego, że ekstremalnie niedobry) w jak nie zaszkodzi płodowi, a nam jeszcze pomoże, a przeziębienie minie w czasu tygodnia.

Z dodatkowej natomiast strony, w ciągu przeziębienia w ciąży należy zachowywać się o wiele dużo niż w ciągu przeziębienia przed ciążą. Bowiem o ile lekkie przeziębienie i katar podczas ciąży uda nam się wyleczyć babcinymi sposobami, właśnie z zapaleniem płuc (o jakie dużo łatwo kiedy nasza siłę jest mocno ograniczona przez zmieniający się nastrój i hormony) będzie już trudniej.

Jeśli zaś chodzi o uciążliwy katar podczas ciąży, znacznie zdrowym rozwiązaniem będzie stworzenie inhalacji z wody z dodatkiem soli domowej lub kropli żołądkowych, mięty, rumianku lub lawendy. Często wydmuchuj nos, żeby nie przyjąć do spływania wydzieliny do gardła, a zużyte chusteczki od razu wyrzucaj. Możesz też zaopatrzyć się w krople do nosa udrażniające nos, jednak bardziej celowe będzie urządzenie się w ostatnie przygotowane z świadomością o dzieciach, bowiem są o wiele delikatniejsze. Ale pamiętaj o tym, by nie traktować ich dłużej niż 3 dni.