Napoje zimne i gorace technologia

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który również zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim przypadku doskonale kontrolują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy same kruszonego lodu. W internecie i pracach kucharskich można wyszukać wiele wzorów na dobre napoje tego stylu. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, jednak o nauczyć się czynić je samemu. Istnieje wtedy nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale też lepsze. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy wpadną z wizytą w jakiś upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, stanowi tenże o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można nabyć o wszystkiej porze roku, nie tylko latem, a mleko to element wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedne z najtańszych owoców na rynku. Otrzymany napój jest piękny, pyszny i zdrowy - wszak każdy gęsty koktajl można rozpatrywać jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym rodzajem napoju stanowi ten o smaku truskawkowym. Najlepiej robić go w terminie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i tanie na każdym stoisku. Skutecznym podejściem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta wyjątkowa praca będzie pozytywnym doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Tak można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zbudowany z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! A że brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesie brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. Oraz co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest trudne - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i gotowe efekty to też nie wszystko. Trzeba mieć poważny sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z całej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbycie istnieje mnóstwo takich wyników i o przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który tak spełni swoje pragnienia i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który przyda się nie ale do deserów owocowych, ale też na dowód do tworzenia mrożonej kawy.